METODY  OCHRONY 
I  HARMONIZOWANIA  ENERGIISTRONA GŁÓWNA
GALERIANAUKI  – WYZWOLENIE PRZEZ WIDZENIELINKI

 

METODY UZDRAWIANIA OCHRONY 
I HARMONIZOWANIA ENERGII

Mantra OM PADMO UŚNIŚA VIMELE HUM PET

Tybetańczycy wieszają ją nad drzwiami wejściowymi co zapobiega przedostawaniu się negatywnej energii.

Samo przechodzenie pod nią oczyszcza również karmę nagromadzoną podczas 1000 eonów wcieleń. Tak jest napisane w sutrze Kang pu tsegpa (tyb.) wygłoszonej przez Buddę.

Recytacja tej mantry, widzenie jej, dotknięcie lub przypomnienie oczyszczają 5 czynów niezmierzonych skutków i wszystkie czyny, które doprowadziłyby do odrodzenia się w piekłach najgorszych tortur. Nigdy więcej nie popadnie się w niższe stany. W ciągu 100 000 kalp uzyska się tytuł monarchy wszechświata. Jeśli myśli się o jakichś czujących istotach i recytuje tę mantrę 5 lub 7 razy dziennie, odrodzą się one  w obszarze wielkiej szczęśliwości (Dełaczien) lub nieustannej radości (N. gon. dga) Jeśli recytuje się tę mantrę dmuchając na piasek i posypując nimi włoki, kości lub grób, wtedy nawet ci, którzy nie dotrzymali ślubowań i ci, którzy znajdują się w niższych stanach będą gotowi do pójścia w  cień stupy. Mantrę można recytować i grać na rogu z muszli, wtedy każdy,  kto usłyszy jego dźwięk będzie wyzwolony. Jeśli powtarza się mantrę nad kawałkiem drzewa sandałowego a potem spali się go, to jego zapach zniszczy epidemię, ochroni przed złodziejami i dzikimi zwierzętami. Jeśli powiesi się ubranie nad dymem z sandałowego drzewa, będą pokonane szkodliwe czyny i zasłony. Jeśli wyrecytuje się ta mantrę 1 100 000 razy, osiągnie się poziom Bodhisattwy, z którego nie ma już upadku.

Om Amogha Vairocana hum phat - Amulet Światła Buddy Vairoczany

Amulet y dharani Vipulagarbhe  Dharani Avalokiteđwary

Amulet Hajagriwy

Pieśn Wadżry

Stusylabowa mantra w kaligrafii Mistrza Yutanga Lin

 


tybetańskie amulety
przeciwko ośmiu klasom negatywnych istot

 

Mantra Kalaczkary - OM HANG ĆA MALA ŁARA JA SOHA

"Potężne 10 sylab" - symbol opisujący funkcjonowanie energii w mikro i makrokosmosie - opisujący zależności miedzy energia ludzkiego ciała i wszechświata - harmonizujący wszelkie zaburzenia i negatywne wpływy. Używa się go jako ochrony, amuletu, błogosławieństwa. Często spotykany nad, w, lub po obu stronach drzwi i okien aby chronić pomieszczenie przed zaburzeniami i niekorzystnymi wpływami geomantycznymi, na flagach modlitewnych, ozdobnych relikwiarzach itp.tybetańskie tanki astrologiczne (sidpaho)
harmonizujące energię jednostki i wpływy planetarne:

 

         

z:     www.himalayanart.org

Sidpaho - amulet harmonizujący wpływy astrologiczne eksponowany w domu, przy wejściu podczas niekorzystnych dla domowników okresów astrologicznych. Opis:     http://www.tendrel.za.pl/klasy.htm  

 

Gjalsen Semo, Zwycięski Sztandar - jeden z typów flagi modlitewnej zawierający sutrę opisującą okoliczności przekazania przez Buddę królowi bogów Indrze sztandaru z wypisana specjalną mantrą mającą zapewnić mu zwycięstwo nad agresywnymi półbogami stale atakującymi świat bogów.

 

 

Flaga modlitewna z sylabami 12 zwierząt - znaków zodiaku (po lewej)

Flaga z inskrypcjami Czterech Ochronnych Zwierząt

Lung Ta - powietrzny koń - symbol wznoszącej się energii i pomyślności w otoczeniu czterech ochronnych zwierzat - Garudy, Smoka, Śnieżnego Lwa i Tygrysa oraz symboli pomyślności.

Rozległa Pomyslność - amulet i flaga modlitewna

Opis mantr na typowej fladze modlitewnej.

Szarfa z mantrą (po lewej mantra Mistrza Drenpa Namkha) - tradycja Bon.

Flaga modlitewna "1000 oczu" - powieszona przed wejściem do domu sprawia, że wszelkie złe słowa i myśli, klątwy i złorzeczenia pod adresem domowników przekształcone w błogosławieństwo wracają do nadawców.

 

Yantra pochodząca ze słynnego "Złotego Manuskryptu" V Dalajlamy, Ngawang Lobzang Gyamtso (1617-1682) służąca do przeprowadzania rytuałów mających na celu ujarzmianie demonów i złych duchów.

Złoty Manuskrypt to unikalny zapis doświadczeń wizyjnych "Wielkiego Piątego" Dalajlamy; zapis wizji, rozmów z bogami, boginiami, strażnikami Dharmy, Mistrzami i duchami  od których otrzymywał on informacje, ostrzeżenia, wskazówki pomocne zarówno w jego osobistej praktyce duchowej jak i w kierowaniu państwem. Manuskrypt zawiera wiele obrazów w stylu "czarnej tanki"- mandale, czakry, przedmioty rytualne potrzebne do inicjacji i rytuałów wchodzą w skład prawdziwego podręcznika tantrycznej liturgii magicznej i katalogu "sprzętu" ceremonialnego.

Malunki na tle czarnej pustki widzianej "trzecim okiem, okiem mądrości" wypełnione są obiektami stworzonymi pełną mocy aktywnością mentalną Dalajlamy. Służą one do manipulacji potężnymi siłami oświeconego umysłu przejawiającymi się podczas przekazów mocy (inicjacji), egzorcyzmów, błogosławieństw.

zobacz :    http://www2.bremen.de/info/nepal/Gallery-3/Misc/12-17/secret-visions-22-0.htm

 

 

Yantry (namalowane zgodnie z wizją V Dalajlamy) służące do kontrolowania demonów

 związane z rytuałem Dordże Drollo - Groźnej formy Padmasambhawy.

Bodhisattwa Cundi i jego mantra w formir amuletu ochronnego. Cundi to główne bóstwo Rodziny Lotosu. Japoński buddyzm ezoteryczny Shingon.

mantra - om dźale dźule ćundi soha

 

 

 

po lewej: amulet z mantrą 
chroniącą przed wszystkimi chorobami i wirusami 

po prawej: amulet z mantrą
Amritakundali


      

Flaga modlitewna

 

Mi du jantra - amulet

 

Starożytne tybetańskie amulety tzw. thogchag

Thogchag  - amulet z tradycji bon

 

Taoistyczne kaligrafie - amulety. Wspierający biznes (po lewej) i egzorcyzmujący złe duchy (po prawej)

 

Mantra Bodhisattwy Ksitigarbhy

 

Tybetańskie druki blokowe (xylografy) - amulety:

Amulet przeciwko chorobom spowodowanym przez duchy gyalpo

Hajagriva

Gjalsen Senmo

Amulet Ningmapy

Mantra Simhamukha

       

Garuda


  
Tara                            -                          Tsogdak
(zdjęcia w dobrej rozdzielczości znajdują się na stronie:
www.himalayanart.org  )

 

Amulet - Dharani z Sutry:

Dharani:

 

Dharani z Sutry:

z     www.siddham-sanskrit.com

 

Mantra  OM HANU PASHA BARA HEYE SOHA 
oraz OM  PADMAUSZNISZA  VIMALE  HUM  PHAT
(wyzwolenie przez kontakt - mantry te umieszcza się nad wejściem do domu):

 

Bardzo efektywnymi metodami harmonizacji energii, tworzenia pola oświeconej mocy i błogosławieństwa dla całego środowiska naturalnego są młynki modlitewne (omawiane na stronie "Nauki:" i "Wyzwolenie przez widzenie") oraz Wazy Bogactwa i Wazy Pokoju .Zawieraja sporządzone zgodnie z termami Padmasambhawy cenne substancje (metale, kamienie szlachetne, relikwie, zioła, nasiona, mantry, wizerunki bóstw, ziemię i wodę ze świętych miejsc. po ceremonii konsekracji zakopuje się je lub stawia na ołtarzu. W okolicy gdzie się znajdują przynoszą dobrobyt, zdrowie, harmonię, regularne opady deszczu, dobre zbiory i szczęście w umysłach czujących istot. Zapobiegają trzęsieniom ziemi, wylewom, katasrofom, plagom, chorobom, konfliktom i wojnom.

Do nabycia m.in. www.ewamchoden.org

więcej o projekcie Waz Pokoju zakopywanych w intencji pokoju na całym świecie (w tym 60 waz w Polsce)  - www.siddharthaintent.org