DARMOWY  SERWIS  "POWA"


STRONA GŁÓWNA
GALERIANAUKI  – WYZWOLENIE PRZEZ WIDZENIELINKI

METODY UZDRAWIANIA OCHRONY I HARMONIZOWANIA ENERGII


POWA

...JEŚLI CHCESZ POMÓC ZMARŁEJ (NAWET WIELE LAT TEMU) ISTOCIE...

wyślij jej personalia do Mistrza Yutanga Lin z prośbą o dokonanie powa- przeniesienia świadomości zmarłej istoty do Czystej Kariny Buddy Amitabhy:  www.powa@o2.pl  Jest to buddyjska, darmowa posługa religijna, której Mistrz ten (spadkobierca Dharmy  mistrza mahajany i tantry znanego z wieloletnich odosobnień Guru Yogi C.M.Chen'a) poświęca się nieustannie od wielu lat. Buddyjskie nauki mówią, że nasi krewni, przodkowie często pozostają w stanie pośrednim bardo pomiędzy śmiercią a następnym wcieleniem , potrzebują pomocy od nas i proszą o modlitwę , oczyszczenie karmy i uwolnienie z niższych stanów egzystencji.  Niespełnione życzenia i prośby mogą wywoływać wiele przeszkód  w życiu ich potomków, dlatego radzi się wykonywać w ich intencji wiele dobrych czynów oraz powa. Więcej na ten temat:  polski:  www.vajra.net.pl , ang.: www.yogichen.org  (polski-   http://www.yogichen.org/plist.html

dr Yutang Lin

"Praktyka buddyjska pomaga nam uświadomić sobie nasz pierwotny stan Nieograniczonej Jedności. W miarę stopniowo uzyskiwanego oświecenia, nasze poszerzone horyzonty i otwartość naszego życia umożliwia nam stawienie czoła trudnościom życia z właściwej perspektywy. W następstwie tego jesteśmy zdolni traktować sprawy w sposób bardziej satysfakcjonujący, a nawet czerpać radość ze spontanicznego poczucia spokoju i szczęśliwości. Gdy odwrócimy naszą uwagę od egoistycznych interesów w stronę pomyślności wszystkich czujących istot, będziemy w naturalny sposób żyć życiem "na usługach" i zdobędziemy nagrodę w postaci życia pełnego znaczenia i duchowości. Ponadto, gdy osiągniemy doświadczenie Nieograniczonej Jedności, będziemy mogli wykorzystać to doświadczenie, by pomóc innym na wiele niezwykłych sposobów."

Yutang Lin "Złoty Pierścień"         http://www.mahajana.info/str03.html   

 

 Mistrz  Yutang Lin

 

       Darmowy serwis Powa (przenoszenie świadomości zmarłych do Czystej Krainy) prowadzi buddyjski chiński mistrz Yutang Lin.

       Yutang Lin jest spadkobiercą Dharmy Yogi Chena, który gruntownie zgłębił zarówno tradycję tybetańskiej Wadżrajany, chińskiej Mahajany, czy też nauki o vipassanie i wyrzeczeniu szkoły Hinajana.
Zasłynął zarówno z wielkiej mądrości, wielkiego oddania do niesienia pomocy innym istotom, jak i niezwykle wytrwałem praktyki. Wykonał m.in. 25-cio letnie odosobnienie w Indiach. Koniec życia spędził na nauczaniu w USA i właśnie wtedy Yutang Lin został jego głównym uczniem i spadkobiercą.

Więcej informacji na temat tej linii możecie znaleźć na stronie www.mahajana.info   lub www.yogichen.org 

       Mistrz Yutang Lin, kontynuując styl bezinteresownej pomocy innym istotom, wykonuje regularnie co kilka dni praktykę Powa w intencji osób, których dane (imię i nazwisko i ew. opis okoliczności śmierci, jeżeli nie znamy nazwiska) zostaną przesłana do niego na adres:

powa@yogichen.org

 

       Jak naucza sam mistrz Yutang Lin bardzo pomocne może być zarówno wykonanie Powa dla osób ostatnio zmarłych, jak i tych, którzy odeszli dużo wcześniej, czy nawet w intencji przodków z naszej linii genealogicznej. Więcej informacji o działaniu Powa znajdziecie w trzech poniżej przytoczonych krótkich artykułach z jego angielskojęzycznej strony www.yogichen.org :

 

Doświadczenie Pani Sydney Limtiaco z serwisem Powa dr. Lin

Napisane przez dr. Juan’a Bulnes

 

 dr. Juan’a Bulnes
wersja org.: English version

 

Moja przyjaciółka Sydney około 6 lat temu straciła swoją 30-letnią córkę Rieann. 
Najpierw powiedziano Sydney, że Rieann została zamordowana przez swojego chłopaka, i że uciekł on na wyspę Guam. Sydney poleciała na wyspę Guan, aby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, lecz tam odmówiono jej dostępu do raportu policji i wyników autopsji. Nie miała ona prawa widzieć szczątków swojej nieżyjącej już córki. 
Powiedziano jej wtedy, że jej córka popełniła samobójstwo; dodatkowo Szef Policji poprosił ją i jej syna, aby nie wierzyli plotkom; wszystko to było jakieś podejrzane. Powiedziano jej także, że jej córka miała nowy dowód osobisty (ID). 

Wszystkie te tragiczne wydarzenia oraz brak zakończenia w sprawie wywarły na Sydney bardzo niszczący wpływ. Każdego roku, kiedy nadchodziły urodziny, a zwłaszcza urodziny Rieann, Sydney cierpiała na poważne ataki depresji i złości. Kiedy zbliżały się ostatnie urodziny Rieann, Sydney zadzwoniła do mnie z Taos (New Mexico), gdzie obecnie mieszka, i powiedziała mi, że jest pełna złości. Zapytałem wtedy dr. Lin o to jak można by jej pomóc. 
Dr Lin odpowiedział mi wtedy po prostu: “Zrobię jutro Powa dla jej córki, i wtedy gniew matki odejdzie”. Natychmiast przekazałem to mojej przyjaciółce bez żadnych komentarzy, chociaż wiedziałem, iż odniesie się ona do tego sceptycznie, podobnie zresztą jak ja, z uwagi na to, że zdawałem sobie sprawę z głębokości jej bólu. 
Kilka dni później Sydney zadzwoniła do mnie i powiedziała: “Nie wierzyłam, że to pomoże, jednak bardzo zdziwiłam się, że cały mój gniew zniknął, dokładnie tak jak powiedział dr Lin”. Wyjaśniła mi, że stało się ni stąd ni z owąd... cały gniew nagle zniknął, niczym jakiś błysk, wtedy gdy prowadziła samochód.

20 styczeń, 2003
Mountain View, California

Komentarz dr Yutanga Lin:    

         Kiedy nasi zmarli krewni lub przyjaciele nie są w stanie spokoju, wtedy osoby żyjące często mogą doświadczać objawów cierpienia, które trudno wytłumaczyć za pomocą zwykłych/światowych rozwiązań. Kiedy powiedziano mi o problemie Sydney, wiedziałem z doświadczenia, iż przyczyną problemu jest to, iż Rieann nie uwolniła się jeszcze z cierpienia. Zatem dołączyłem Rieann do mojej praktyki Powa. Natychmiast kiedy córka otrzymała pomoc, w tym samym momencie jej matka także poczuła się uwolniona. Jest wiele podobnych przypadków, I najczęściej błogosławieństwo było odczuwane w nich natychmiast, a nie jako stopniowa poprawa. Jest tak dlatego, ponieważ ta pomoc pochodziła od potężnego błogosławieństwa Buddy, które za jednym razem usuwało wszelkie przeszkody.

Juan powiedział mi, że to zdarzenie wywarło na nim bardzo potężne wrażenie, ponieważ najpierw usłyszał, jak oznajmiałem, że ta posługa Powa pomoże cierpieniom matki, a następnie to faktycznie stało się prawdą. Wtedy zachęciłem go, aby opisał ten przypadek, w celu podzielenia się tą historią z innymi, tak aby oni także dowiedzieli się o możliwości takiej pomocy.

Moja posługa Powa jest charytatywna I wolna od jakichkolwiek opłat. Po prostu potrzeba jedynie, aby ludzie przekazali mi imię zmarłej osoby, lub też opis, jeżeli imię nie jest im znane, czy przekazane.


20 styczeń, 2003
El Cerrito, California

 

 

 

Zwrócenie się z prośbą o Powa dla przodków
Yutang Lin

wersja org.: English version

 

Lista imion przodków została ofiarowana w serwisie Powa;
Wkrótce potem we wspólnocie istot zapanował niezmącony spokój.
Zmarli pilnie wyczekują wybawczej pomocy;
Krewni i wrogowie zostali uwolnieni od wszystkiego, by uczestniczyć w wyzwoleniu.

 

Komentarz:

         Dr Juan Bulnes, od lat oddany buddysta, nigdy nie myślał o poproszeniu wykonania Powa dla przodków, którzy odeszli dawno temu, chociaż poprosił o to wtedy, kiedy umierali jego rodzice. Ostatnio natknął się on na stronę internetową poświęconą jego rodzinnemu nazwisku, skąd zaczerpnął listę imion pewnych jego przodków, od wielu generacji wstecz.   Zatem wysłał tę listę do mnie drogą e-mail, prosząc o wykonanie dla nich Powa. Było to kontynuacją dodatku do jego codziennej praktyki, polegającego na proszeniu o Powa dla wszystkich zmarłych ludzi, którzy przyszli mu do głowy.

Zaraz po tym jak e-mail został wysłany, poczuł on głęboki spokój i wdzięczność, tak jakby był on zjednoczony ze wszystkimi żyjącymi w całym wszechświecie, i uczucie to pozostawało przez około dziesięć minut.

W odpowiedzi powiedziałem mu:

Jeżeli jacyś przodkowie ciągle są w potrzebie wybawczej pomocy, w takim przypadku często potomkowie nieustannie napotykają na wiele rodzajów przeszkód. Jest tak dlatego, że przodkowie bardzo chcieliby otrzymać pomoc i są w stanie jedynie w taki sposób próbować zakomunikować to swoim potomkom. Dlatego prośba o wykonanie Powa dla swoich przodków mogłaby uspokoić życie potomków; mogłaby ona także potencjalnie pomóc im w uwolnieniu się od transmigracji, podobnie jest w przypadku wszystkich karmicznych dłużników, osób karmicznie powiązanych i wrogów. Prośba o Powa dla nich wszystkich także przynosi bardzo duży pożytek.

 

Napisane po Chińsku i przetłumaczone: 24, grudzień, 2002

 

 

Budda Nieograniczonego Światła Amitabha

NAMO BUDDA  AMITABHA

 

   

Yutang Lin

Aborcja może być przeszkodą w odrodzeniu się w Czystej Krainie

 

Napisane w jęz. chińskim przez Yutanga Lin
Przetłumaczone na angielski prze Stanleya Lam
Tłumaczenie na polski Rafał Seremet
Tytuł org.: On Abortion Being an Obstacle to Rebirth in Pureland

 wersja org.: English version

            W ciągu ostatnich dziewięciu lat w ramach charytatywnej posługi wykonywałem praktykę Powa (wym.: poła) dla osób zmarłych. Przez cały ten czas wykonałem ją ponad tysiąc razy. Obecnie wykonuję Powa co drugi dzień, ponieważ energia Wiatru (prany) podczas tej praktyki jest zbyt potężna dla ciała, aby móc ją wytrzymać jako codzienną praktykę. Kiedykolwiek są jakieś zmarłe osoby, ludzi mogą po prostu wysłać ich personalia (na adres:  powa@yogichen.org ), a wtedy ja dołączę je do modlitw podczas wykonywania Powa.

            Po wielu latach doświadczeń w wykonywania tej praktyki, zainspirowany pewnym przypadkiem wykonywania Powa dla zmarłej kobiety, posiadam obecnie jasne zrozumienie, że odnośnie kobiet które miałyby się odrodzić w Czystej Krainie, niezbędne jest wykonanie także Praktyki Powa dla wszystkich ich dzieci usuniętych aborcją, o ile takie przypadki miały miejsce. W przeciwnym razie tego rodzaju Karma, jaką jest aborcja płodu, jest na tyle ciężka, że może być ona przeszkodą w odrodzeniu się w Czystej Krainie.

Oto ostatnia historia, która była dla mnie inspiracją: Pewna kobieta poprosiła mnie o wykonanie Powa dla jej zmarłej matki. Po wykonaniu przeze mnie Powa kobieta ta miała sen, który wskazywał, że ona także osiągnęła poprzez to pewien duchowy pożytek, ale nadal ma ona jeszcze pozostałości złej Karmy do oczyszczenia. Po dalszych wyjaśnieniach powiedziano mi, że miała ona przeprowadzany zabieg aborcji, o czym wiedziała jedynie ona i jej małżonek. Ponieważ nie poprosiła ona wcześniej o Powa dla tego dziecka poddanego aborcji, dlatego ciągle pozostała pewna zła karma. Dlatego wtedy w następnym Powa dołączyłem to dziecko.

            Chciałbym aby ten krótki artykuł przypomniał wszystkim buddystom o tej kwestii. W każdym przypadku aborcji, czy w przypadku namawiania do aborcji, czy też cieszenia się z czyjejś aborcji, czy nawet aborcji we śnie, wskazane jest wykonanie modlitw za zmarłe dziecko, jak i wyrażenie skruchy. Niechaj wszystkie przeszkody związane z tego typu aktywnościami zostaną całkowicie oczyszczone poprzez błogosławieństwo współczującego Buddy, tak aby wszyscy mogli osiągnąć wyższy poziom odrodzenia się w Czystej Krainie Amitabhy.

Napisane po chińsku – 1,kwiecień,1997
El Cerrito, Kalifornia

Przetłumaczone na j. ang. – 4,styczeń,2001
Hong Kong

 Niezwykle pomocną praktyką w intencji zmarłych i umierających jest recytacja imion Buddy Amitabhy oraz Bodhisattwy Ksitigarbhy oraz dedykowanie powstałej zasługi w intencji wyzwolenia wszystkich istot.

Namo Bodhisattwa Ksitigarbha

 

 

SUTRA DAWNYCH ŚLUBOWAŃ BODHISATTWY KSITIGARBHY

(fragment)

 

          /.../ Budda odpowiedział Bodhisattwie Kontemplującemu Dźwięki Świata, „Masz silny związek ze Światem Saha. Jeżeli bogowie, smoki, mężczyźni, kobiety, duchy, zjawy czy jakiekolwiek inne istoty, cierpiące  za przewinienia na Sześciu Ścieżkach usłyszą twoje imię, zobaczą twój wizerunek, skupią na tobie spojrzenie lub będą wychwalać Cię, to nie będzie można zawrócić ich z niezrównanej Drogi. Zawsze będą rodzić się miedzy ludźmi i bogami, i tam uzyskają cudowny błogostan. Kiedy ich warunki dojrzeją, napotkają Buddów i otrzymają od nich przepowiednię oświecenia. Wypełnia cię teraz wielkie współczucie i litość dla żyjących istot, dla bogów, smoków i innych z Ośmiorakiej Grupy. Posłuchaj, jak będę głosił niepojęte dobrodziejstwa Bodhisattwy Ksitigarbhy. Słuchaj uważnie. Omówię to dla Ciebie.”

              Kontemplujący Dźwięki Świata powiedział, „Uczyń to, Czczony Przez Świat, będę słuchał z radością.”

             Budda rzekł do Bodhisattwy Kontemplującego Dźwięki Świata. „W światach, obecnych i przyszłych, będą bogowie, których niebiańska zasługa kończy się, którzy przejawiać będą pięć oznak upadku i bliscy będą wpadnięcia na Złe Ścieżki. Po tym kiedy pojawią się te i znaki, jeżeli ci bogowie, zarówno męscy jak i żeńscy, ujrzą wizerunek Bodhisattwy Ksitigarbhy, usłyszą Jego imię, będą Mu się przypatrywać lub choć raz się przed Nim pokłonią, to zwiększą swe niebiańskie błogosławieństwa, wielką szczęśliwość i nigdy więcej nie spotkają odpłaty Trzech Złych Ścieżek. O ileż bardziej nieograniczone, niezmierzone zasługi, cnoty i błogosławieństwa przypadną w udziale tym, którzy ujrzą i usłyszą tego Bodhisattwę, użyją kadzideł, kwiatów, odzienia, jedzenia, napoju, klejnotów i drogocennych kamieni jako podarunków i ofiar .

            Ponadto, kontemplujący Dźwięki Świata, jeżeli żyjące istoty na sześciu Ścieżkach, obecne i przyszłe, znajdą się na progu śmierci i usłyszą imię Bodhisattwy Ksitigarbhy, to sam fakt, że ten dźwięk jeden raz przejdzie prze ich uszy, na zawsze odsunie ich od cierpień Trzech Złych Ścieżek. O ileż będzie to pewniejsze, jeżeli rodzice i krewni przeznaczą dom zmarłego, jego mienie, klejnot i odzienie, by zlecić wyrzeźbienie lub namalowanie wizerunku Bodhisattwy Ksitigarbhy.

            Jeżeli chora osoba jeszcze nie umarła i widzi lub słyszy, że w jej imieniu krewni przeznaczyli jej dom, klejnoty i tak dalej na zapłatę za wyrzeźbienie lub namalowanie wizerunku Bodhisattwy Ksitigarbhy, to dzięki tej zasłudze może zostać szybko uzdrowiona, a jej życie zostanie przedłużone, nawet jeśli jej karmiczna odpłata jest taka, że powinna przejść ciężką chorobę. Jeżeli odpłata tej osoby, z powodu wszelkiego rodzaju przewinień, przeszkód i karmicznych zaciemnień, jest taka, ze po śmierci powinna spaść na Złe Ścieżki, to dzięki uzyskaniu tej zasługi odrodzi się miedzy ludzi i bogami, i uzyska tam niezwykle cudowny błogostan. Wszelkie przeszkody spowodowane przewinieniami zostaną wykorzenione.

            Ponadto Kontemplujący Dźwięki Świata, w przyszłości mężczyzna lub kobieta mogą stracić ojca, matkę, braci lub siostry, kiedy będą jeszcze niemowlętami lub dziećmi poniżej lat dziesięciu. Kiedy ta osoba już dorośnie, może rozmyślać o rodzicach i krewnych, ale nie będzie wiedziała na jakiej ścieżce, w jakim świecie czy niebie się narodzili. Jeżeli będzie ona w stanie wyrzeźbić lub namalować wizerunek Bodhisattwy Ksitigarbhy, usłyszeć Jego imię lub przypatrywać się Mu i czcić Go; i jeżeli będzie mogła czynić to od jednego do siedmiu dni, bezustannie słuchając Jego imienia, widzieć Jego wizerunek, przyglądając się Mu, oddając cześć i składając ofiary, bez cofania się z początkowego postanowienia, to krewni tej osoby zostaną uwolnieni na wiele eonów. Nawet gdyby ich karma była taka, że mieliby upaść na Złe Ścieżki, to szybko odrodzą się w niebach, gdzie uzyskają doskonale cudowny błogostan. Będzie to rezultatem otrzymania przynoszących zasługę cnót zgromadzonych przez tego syna, córkę, brata lub siostrę, którzy wyrzeźbili lub namalowali wizerunek Bodhisattwy Ksitigarbhy, a następnie składali przed nim pokłony i oddawali mu cześć.

            Jeżeli krewni tej osoby dzięki mocy własnej zasługi już odrodzili się w niebach i doświadczają doskonale cudownego błogostanu, to po otrzymaniu tej dodatkowej zasługi przyczyny ich mądrości wzrosną i uzyskają nieograniczony błogostan.

            Jeżeli ta osoba będzie w stanie przypatrywać się wizerunkowi Bodhisattwy Ksitigarbhy i czcić Go całym sercem przez trzy tygodnie recytując Jego imię pełne dziesięć tysięcy razy, to Bodhisattwa może objawić swe bezgraniczne ciało i powiedzieć tej osobie nazwę świata, w jakim jego krewni się odrodzili. Bodhisattwa może zamanifestować wielką duchową moc i osobiście poprowadzić tę osobę do tych światów we śnie, aby sam mogła ujrzeć krewnych.

            Ponadto jeżeli ktoś jest w stanie recytować imię tego Bodhisattwy tysiąc razy dziennie przez tysiąc dni, to Bodhisattwa poleci zjawom i duchom, by przebywały tam, gdzie jest ta osoba, otaczały i ochraniały przez całe życie. W tym świecie będzie miała pod dostatkiem ubrań i jedzenia i nie zazna żadnego cierpienia z powodu choroby lub temu podobnych rzeczy. W domu nie zdarzą się żadne wypadki, a tym bardziej nie dotkną tej osoby. W końcu, Bodhisattwa potrze jej ciemię i udzieli przepowiedni oświecenia.

           Ponadto, Kontemplujący Dźwięki Świata, jeżeli szlachetny mężczyzna lub szlachetna kobieta w przyszłości zapragnie praktykować wielkie współczucie, by ratować żyjące istoty i zapragnie pielęgnować niezrównane Bodhi, aby porzucić Potrójny Świat i jeśli osoba ta ujrzy wizerunek Bodhisattwy Ksitigarbhy, usłyszy Jego imię i szczerze mu zaufa, użyje kadzideł, kwiatów, ubrań, klejnotów, jedzenia i napojów by złoży ofiarę lub bezie przypatrywać się Mu i czcić Go, to jej pragnienia spełnią się szybko, przeszkody na zawsze zostaną odsunięte.

             Ponadto, Kontemplujący Dźwięki Świata, jeżeli szlachetni mężczyźni lub szlachetne kobiety w przyszłości zapragną spełnienia setek tysięcy dziesiątków tysięcy milionów życzeń i powodzenia w tak samo licznych przedsięwzięciach, zarówno teraźniejszych jak i przyszłych, to powinni po prostu powrócić do wizerunku Bodhisattwy Ksitigarbhy i zaufać Mu, z czcią Mu się przypatrywać, składać przed Nim ofiary i wychwalać Go. Ich życzenia i dążenia z pewnością zostaną spełnione. Ponadto, mogą prosić Bodhisattwę Ksitigarbhę, Współczującego, by na wieki ich ochraniał. We śnie Bodhisattwa potrze ich ciemię i udzieli przepowiedni oświecenia./.../

 

/.../

Awalokiteśwaro pamiętaj

Ksitigarbhy Bodhisattwy nie można ogarnąć ani słowem ani myślą

Tysiąc milionów lat to czas zbyt krótki

By opisać w pełni moc tego Pana

Jeżeli ludziom dane będzie tylko usłyszeć imię „Ksitigarbha”

Lub ujrzeć jego wizerunek, raz oddać mu cześć

Lub złożyć w ofierze kwiaty, ubrania, jedzenie, wonności

To będą rozkoszować się tysiącem cudownych radości

Jeśli ktoś zwróci te zasługę sferze Dharmy

Stanie się Buddą

Wolnym od narodzin i śmierci

Przeto Awalokiteśwaro

Powinieneś znać tę sutrę i głosić ją w światach

Liczniejszych niż piaski Gangesu.

 

/.../

 

Jeżeli będą w przyszłości szlachetni mężczyźni i szlachetne kobiety, którzy ujrzą wizerunek Bodhisattwy Ksitigarbhy lub usłyszą tę sutrę albo będą czytali lub recytowali ją; którzy użyją kadzideł, kwiatów, jedzenia i napojów, ubrania lub klejnotów jako ofiary, albo jeśli będą Go wysławiać, przypatrywać Mu się i czcić Go, to osiągną dwadzieścia osiem rodzajów korzyści:

 

 1. Bogowie i smoki będą o nich pamiętać i ochraniać
 2. Dobre korzenie będą wzrastały każdego dnia
 3. Zgromadzą najlepsze przyczyny mądrości
 4. Nie cofną się z Bodhi
 5. Będą mieli pod dostatkiem jedzenia i napoju
 6. Nie dotkną ich epidemie
 7. Nie spotkają klęski ognia i wody
 8. Nie będą niepokojeni przez złodziei
 9. Będą szanowani przez każdego kto ich ujrzy
 10. Będą wspomagani przez zjawy i duchy
 11. Kobiety odrodzą się jako mężczyźni
 12. Jeśli odrodzą się jako kobiety, będą córkami królów i ministrów
 13. Będą mieli wyprostowaną i właściwą sylwetkę
 14. Częstokroć rodzić się będą w niebach
 15. Mogą być cesarzami lub królami
 16. Będą znali swoje przeszłe żywoty
 17. Osiągną wszystko do czego dążą
 18. Ich rodziny będą szczęśliwe
 19. Wszelkie nieszczęścia zostaną odsunięte
 20. Na zawsze zostaną oddzieleni od ścieżek karmy
 21. Zawsze dojadą do celu
 22. Nocą ich sny będą spokojne i szczęśliwe
 23. Ich zmarli krewni przestaną cierpieć
 24. Otrzymają błogosławieństwa  z przeszłych żywotów
 25. Będą szanowani przez mędrców
 26. Będą inteligentni, a korzenie tego będą głębokie
 27. Będą wielkoduszni i o łaskawym, współczującym sercu
 28. Ostatecznie osiągną stan Buddy /.../

 

 

Zasługę dedykuję rodzicom oraz dla pożytku wszystkich istot – oby osiągnęły oświecenie.